Jadual Tilawah Al-Quran Ramadhan 1434H / 2013

Salam.

Antara perkara yang dianjurkan setiap kali pada bulan Ramadhan ialah memperbanyakkan bacaan Al-Quran. Sebaik-baiknya hendaklah kita cuba untuk khatam Quran sekurang-kurangnya sekali dalam bulan yang mulia ini.

jadual-tilawah-ramadanPada tahun lepas aku pernah menulis artikel bertajuk ‘When 1 juz’ a day is not enough‘. Aku merujuk kepada situasi aku dan juga perspektif pelbagai alasan kenapa tak dapat nak khatam Quran.

Tapi bukankah lebih baik kalau kita sendiri merancang strategi yang baik untuk khatam Quran? Setiap orang ada strategi masing-masing. Ada yang nak baca 20 muka surat sehari dan aku pula cuba untuk baca lebih. Kenapa?

Anda boleh rujuk jadual unjuran tilawah Quran yang aku buat ni.

HariJulai / OgosRamadhanBil muka surat sehari
202224
Selasa9666
Rabu101252525
Khamis112454749
Jumaat123656973
Sabtu134859197
Ahad145105113121
Isnin156125135145
Selasa167145157169
Rabu178165179193
Khamis189185201217
Jumaat1910205223241
Sabtu2011225245265
Ahad2112245267289
Isnin2213265289313
Selasa2314285311337
Rabu2415305333361
Khamis2516325355385
Jumaat2617345377409
Sabtu2718365399433
Ahad2819385421457
Isnin2920405443481
Selasa3021425465505
Rabu3122445487529
Khamis123465509553
Jumaat224485531577
Sabtu325505553604
Ahad426525575
Isnin527545597
Selasa628565604
Rabu729585
Khamis830604

Jadual ini merupakan panduan supaya aku tahu, pada hari dan tarikh tertentu, aku perlu sampai ke checkpoint muka surat berapa supaya aku berada di landasan yang betul untuk khatam dalam bulan ini.

Tahun ini Hari Raya Aidilfitri dijangka jatuh pada hari Khamis. Jika begitu, maksudnya kita cuma ada 29 hari saja di bulan Ramadhan.

Selamat bertilawah dan bertadabbur Al-Quran sepanjang bulan Ramadhan 1434H!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *